Путівник лікарнею

 

 

 

Мова медицини — знайомтеся з основними термінами

Хто керує лікарнею і до кого звертатися, якщо що

Які права й обов’язки є у вас і вашої дитини

Як зорієнтуватися в лікарні: хто й за що тут відповідає

Якщо ви потрапили до лікарні

Які фонди можуть допомогти з коштами на лікування

Якщо дитині потрібне лікування за кордоном

Як спілкуватись з медичним персоналом

Як дитина може навчатися та розвиватися в лікарні

Чому вам і дитині може знадобитися психологічна підтримка та як її отримати

Як отримати медичну допомогу під час війни

Корисні контакти


 
Мережа Школи Супергероїв постійно розширюється! Обов’язково дізнайтеся у своїй лікарні, чи є в неї такий освітній центр для вашої дитини.
 

Чому вам і дитині може знадобитися психологічна підтримка та як її отримати

 
Психологічна підтримка — це ваш ресурс. Ви не повинні впоратися з усім самотужки. Іноді важливо та лікувально поговорити про те, що ви переживаєте, відчуваєте.
 
Психолог — не лише про розмови. Це спеціаліст, який може допомогти вам і дитині почуватися комфортно в лікарні та потім спокійно повернутися до звичного життя.
 
Дитина, коли потрапляє до лікарні, опиняється в чужому світі. Спочатку він може здатися їй ворожим, вона відірвана від звичного середовища — дому, друзів, гуртків чи школи — вона розгублена та може бути налякана. Не завжди і батьки можуть весь час бути поруч, що додає тривоги.
 
Підлітки взагалі можуть закриватися в таких станах, бо вони вже достаньо дорослі, щоб розуміти ризики діазнозів чи боятися смерті. А заразом вони не готові ділитися своїми почуттями та можуть хвилюватися за батьків більше, ніж за себе.
 
З подібними випадками допоможе впоратися психолог. Він володіє доказовими методиками роботи зі стресом, тривогою, страхами, вміє розпізнавати стани та надавати вчасну підтримку.
 
Тут важливо розуміти: звертатися по психологічну підтримку — не соромно й не дивно, це — нормально, безпечно, сучасно та ефективно.
 
Є багато безплатних варіантів психологічної підтримки:

  • Психолог у лікарні. Це може бути лікар-психолог чи клінічний психолог, у деяких лікарнях — психотерапевт (тобто психолог, який володіє прийомами терапевтичної допомоги, зокрема арттерапією, драма-терапією тощо).
  • Психолог Школи Супергероїв. Школа Супергероїв — це мережа шкіл у лікарнях, зокрема, вони надають психологічну підтримку. Поцікавтеся, чи є така Школа у вашій лікарні, та зверніться до їхнього психолога.
  • Психолог, до якого направить лікар. Проконсультуйтеся зі своїм лікарем щодо того, де приймає психолог, та отримайте від нього направлення.
  • Волонтерські ініціативи та групи підтримки. Вони створюються спеціально для батьків і дітей, що проходять лікування, і можуть допомогти вам у потрібний момент.


 
Не лишайтеся на самоті з тривогою та переживаннями, психологи здатні вам допомогти швидше впоратися з цим і покращити емоційній стан.
 

 

 

+

ЯК ОТРИМАТИ ДОПОМОГУ:

Якщо вашій лікарні необхідна допомога медикаментами під час війни, будь ласка, створіть короткий перелік потрібних позицій у вордівському файлі. 

Заповніть анкету нижче та завантажте файл.

При винекненні будь-яких питань, пишіть нам  info@smallheartwithart.org 

Ми спробуємо зробити те, що в наших силах! 

Завантажити файл