Волонтери відкрили в «Охматдиті» школу

20.06.17

20 червня у ВІЛ-відділенні клініки «Охматдит» волонтерська організація Small Heart with Art відкрила школу для дітей, які тривалий час перебувають на лікуванні.
У новій школі п’ять разів на тиждень заняття вестимуть викладачі-волонтери, які упродовж останнього року тестували та вдосконалювали під лікарняну специфіку унікальну освітню програму.
«Уже два роки ведеться робота над створенням «Школи Охмадит». І, нарешті, оновлений волонтерами навчальний клас, відкрив свої двері. Діти, які перебувають на тривалому лікуванні в стінах лікарні випадають з навчального процесу. Наздогнати програму стає не просто і далеко не в усіх батьків є можливість найняти репетитора. Завдання перед нами стояло непросте – карапузи різного віку, різна тривалість перебування в лікувальному закладі, рівень знань і швидкість засвоєння інформації зумовлена індивідуальними характеристиками. Це далеко не всі виклики, з якими ми зіткнулися. Ми експериментували з різними навчальними підходами, інноваційними моделями проведення занять. Восени ми плануємо випустити методичний посібник, який зможуть застосувати волонтерські об’єднання для створення шкіл при лікарняних установах. Це соціальна франшиза «під ключ»: плани уроків, необхідна документація, так само ми будемо надавати консультування», – каже голова правління волонтерської організації Small Heart with Art Євгенія Смірнова.
Запуск волонтерської школи в лікарні є унікальним проектом не тільки для України, а й всього регіону країн Східної Європи та Центральної Азії.
«Ініціатива Small Heart with Art по безперервному навчанню дітей, які перебувають в лікарні довгий час – дуже правильний і необхідний крок, який забезпечує дітям право на отримання освіти. Це прекрасна практика і унікальний досвід, який необхідно впроваджувати по всій Україні і регіону ВЕЦА. Зазначу також, що в даному конкретному випадку цінність проведеної волонтерами роботи надзвичайно велика. Це, на жаль, непопулярна, але велика і потрібна робота», – коментує Президент міжнародної мережі «Людей, що живуть з ВІЛ» Володимир Жовтяк.
Унікальний досвід створення школи у лікарні до Києва прибули вивчати волонтери з Азербайджану.
«Проект «Школа Охматдит» є унікальним і має великі перспективи для його поширення не тільки в Україні. У нас в Азербайдані, на жаль, досі не має освітніх програм для дітей, які лікуються від ВІЛ у клініках. Однозначно такий досвід треба вивчати та реалізовувати в інших місцях», – каже Нофел Шарифов голова громадської організації по боротьбі з ВІЛ/СНІД з Азербайджану.
Куратором освітньої програми «Школи Охматдит» стала популярна ведуча каналу «1+1» Наталя Мосейчук.
«До цього проекту треба долучати чиновників з міносвіти, вони повинні побачити цю проблему. Так, зараз її вирішують волонтери, але ж це справа чиновників Міністерства Освіти і нехай цю роботу вони виконують. Проблему відсутності ставок викладачам, які приходять в лікарню, має вирішити чиновник Міністерства освіти», – каже куратор «Школи Охматдит», телеведуча «ТСН» Наталя Мосейчук.
Разом із запуском навчального класу, у ВІЛ-відділенні «Охматдиту» з’явилася бібліотека, для якої тисячу книжок назбирала компанія Yakaboo під час «Книжкового Арсеналу», що проходив у Києві наприкінці травня.
«Компанія Yakaboo спільно з Міжнародним фестивалем «Книжковий Арсенал» ініціювали збір книжок, щоб підтримати ініціативу волонтерів Small Heart with Art із заснування класу й бібліотеки для малечі, що знаходяться на лікуванні у ВІЛ-відділенні «Охматдиту». Результат перевищив всі сподівання. Завдяки небайдужості наших клієнтів, вдалося зібрати майже 1000 книжок. Наша компанія рада бути корисною у такій важливій справі – допомозі й освіті найуразливішої категорії суспільства. Ми впевнені, що хороші книжки розрадять й стануть добрими друзями» − переконаний Іван Богдан, генеральний директор компанії Yakaboo.
У створенні навчального класу в «Охматдиті» взяли участь близько ста волонтерів, а також були залучені представники великого та малого бізнесу, які допомогли зробити ремонт приміщення, та обладнати його.

Підписатися

Готові за нами підглядати? Будьте в курсі всіх новин!
У наших листах вони дійсно хороші.

+

ЯК ОТРИМАТИ ДОПОМОГУ:

Якщо вашій лікарні необхідна допомога медикаментами під час війни, будь ласка, створіть короткий перелік потрібних позицій у вордівському файлі. 

Заповніть анкету нижче та завантажте файл.

При винекненні будь-яких питань, пишіть нам  info@smallheartwithart.org 

Ми спробуємо зробити те, що в наших силах! 

Завантажити файл