Киян на День Незалежності знову тестуватимуть на ВІЛ

15.08.17

24 серпня у Києві на «Печерського вернісажу волонтерські організації разом із медичними працівниками розгорнуть мобільний комплекс експрес-тестування на ВІЛ у рамках акції «Незалежність починається зі здоров’я».

Безкоштовні швидкі тести на ВІЛ, другий рік поспіль ініціює громадська організація Small Heart with Art у співпраці з Печерською адміністрацією столиці.

«Проведенням тестування на ВІЛ під час святкування Дня Незалежності України ми робимо акценти на два аспекти: суспільство має звернути належну увагу, що в країні триває епідемія ВІЛ/СНІД і вона є загрозою громадському здоров’ю і другий момент – тестування стає більш доступним, як експрес-дослідження, так і лабораторні. Якщо ВІЛ виявляється на ранніх стадіях, і вчасно починається антиретровірусна терапія, то ВІЛ-позитивні не передають вірус далі, а жінки народжують здорових дітей. За останні тридцять років, з 1987 по 2017 рік, в Україні народилися 51 358 ВІЛ-позитивних карапузів, вони могли б бути здоровими, якщо б мами вчасно протестувалися та отримали лікування. Акцію з тестування ми вже проводимо другий рік, минулого разу під час «Печерського вернісажу» було виявлено двох ВІЛ-позитивних», – каже Голова правління громадської організації Small Heart with Art Євгенія Смірнова.

Мобільний комплекс експрес-тестування на ВІЛ працюватиме на «Печерському вернісажі» (на вулиці Івана Мазепи від метро «Арсенальна» до готелю «Салют») з 11:30 до 18:00. Разом із професійними медиками у ньому працюватимуть психологи-консультанти.

«Більшість людей на якомусь етапі життя мають певний досвід «ризикованої поведінки», тому тест на ВІЛ треба проводити багатьом. Знати свій статус треба для того, щоб бути спокійним і далі вести неризикований спосіб життя. Якщо людина, вчасно дізнається, що вона є ВІЛ-позитивною, то вона отримає у медичних центрах необхідне антиретровірусне лікування, яке дасть їй можливість жити здоровим та активним життям. Щоб зупинити епідемію ВІЛ, треба насамперед гуманно ставитися до людей, які вже мають позитивний статус, мотивувати людей, щоб вони вчасно тестувалися і зробити доступним якісне лікування. Бо якщо вчасно почати лікуватися, і знизити вірусне навантаження, то ВІЛ не передається іншим людям і не розвивається до стадії СНІДу. «Незалежність починається зі здоров’я» – це не просто гасло акції, воно має стати способом життя у сучасному світі», – каже Президент Східноєвропейського та Центральноазійського об’єднання людей, що живуть з ВІЛ Володимир Жовтяк.

Волонтери організації Small Heart with Art під час «Печерського вернісажу» разом зі своїми партнерами проведуть мистецькі майстер-класи для дітей та батьків.

Підписатися

Готові за нами підглядати? Будьте в курсі всіх новин!
У наших листах вони дійсно хороші.

+

ЯК ОТРИМАТИ ДОПОМОГУ:

Якщо вашій лікарні необхідна допомога медикаментами під час війни, будь ласка, створіть короткий перелік потрібних позицій у вордівському файлі. 

Заповніть анкету нижче та завантажте файл.

При винекненні будь-яких питань, пишіть нам  info@smallheartwithart.org 

Ми спробуємо зробити те, що в наших силах! 

Завантажити файл