Епідемія ВІЛ в Україні стала проблемою благополучних верств населення

25.08.17

24 серпня на День Незалежності України волонтерська організація Small Heart with Art провела в Києві акцію «Незалежність починається зі здоров’я», під час якої відбувалося експрес-тестування на ВІЛ.

У мобільному комплексі, який працював на «Печерському Вернісажі», протестувалися 111 людей.

Головне завдання акції – привернення уваги держави і громадськості до важливості тестування на ВІЛ, в ситуації, коли в Україні триває епідемія, а в країні досі немає ефективної національної програми профілактики і виявлення ВІЛ.

Експерти акцентують на тому, що епідемія ВІЛ вийшла за межі уразливих груп, і стала загрозою суспільному здоров’ю.

«На сьогоднішній день більшість вперше виявлених ВІЛ-інфікованих, це вже благополучні верстви населення – офісні працівники, домогосподарки, менеджери, водії – це може бути хто завгодно, хто оточує нас у повсякденному житті. Ці люди впевнені, в тому, що у них ніколи не може бути інфекції, тому вони своєчасно не проводять тестування, і ВІЛ у них виявляється на пізній стадії. І тоді вже дуже важко встигнути щось зробити, тому що під час прогресування ВІЛ-інфекції, що переходить в стадію СНІДу, у людини починають проявлятися важкі супутні захворювання», – говорить Президент ВЦО ЛЖВ Володимир Жовтяк.

За офіційними даними Центру громадського здоров’я МОЗ, у 2016 році в Україні було зареєстровано 17 100 нових випадків інфікування ВІЛ. З 1987 до 2017 року виявлено 306 914 ВІЛ-позитивних людей, щодня від СНІДу в країні помирає 7 чоловік.

Акція експрес-тестування на ВІЛ «Незалежність починається зі здоров’я» проведена другий рік поспіль волонтерами організації Small Heart with Art, завдяки сприянню ВЦО ЛЖВ, клубу «Еней», Trans-Atlantic Medical Relief Foundation, Печерської районної державної адміністрації Києва, Київської міської клінічної лікарні №5, Консорціуму ключових спільнот України, компанії «Богдан-Авто Київ».

Підписатися

Готові за нами підглядати? Будьте в курсі всіх новин!
У наших листах вони дійсно хороші.

+

ЯК ОТРИМАТИ ДОПОМОГУ:

Якщо вашій лікарні необхідна допомога медикаментами під час війни, будь ласка, створіть короткий перелік потрібних позицій у вордівському файлі. 

Заповніть анкету нижче та завантажте файл.

При винекненні будь-яких питань, пишіть нам  info@smallheartwithart.org 

Ми спробуємо зробити те, що в наших силах! 

Завантажити файл