Ярмарок громадських організацій зібрав волонтерів з усієї України

23.01.18

З 18 по 20 січня у музейному комплексі «Київська Фортеця» відбувся перший Ярмарок громадських організацій Positive Life, в роботі якого взяли участь представники сорока волонтерських та громадських об’єднань, що реалізовують програми з протидії епідемії ВІЛ/СНІДу в Україні.

Захід ініційовано громадською організацією Small Heart with Art, за підтримки Посольства США в Україні та Східноєвропейського та Центральноазійського Об’єднання людей, які живуть з ВІЛ.

«Вперше громадська організація Small Heart with Art взяла на себе таку відповідальність і провела Ярмарок громадських організацій. Для нас це був унікальний досвід, тому що було створено відкритий майданчик для обговорень, дискусій і знайомств, на якому себе презентували більше сорока громадських організацій з приголомшливою історією та досвідом протидії ВІЛ/СНІДу. Я вважаю особистим досягненням організації те, що на Ярмарку Positive Life змогли об’єднатися організації, які зовсім недавно працюють, і ті, що мають досвід роботи більше 20 років. Ми сподіваємося, що Ярмарок стане щорічним проектом і в наступному році ми об’єднаємо ще більше громадських організацій», – каже Голова правління організації Small Heart with Art Євгенія Смірнова.

Positive Life/Позитивне життя – це соціально-мистецька кампанія, присвячена Всесвітньому дню боротьби зі СНІДом, що стартувала в Києві 1 грудня 2017 року. В її програмі відбулися два масштабні заходи – виставка «B Positive» та Ярмарок громадський організацій.

«Ярмарок Positive Life є кульмінацією більшої ініціативи, яка розпочалася в Міжнародний день боротьби зі СНІДом. У цей день ми вшановуємо та згадуємо тих, хто відчув на собі, чи помер від, або продовжує боротися з ВІД/СНІДом. Україна успішно збільшила чисельність осіб, які перебувають на антиретровірусній терапії. Це є свідченням міцної співпраці між громадянським суспільством, урядом та міжнародними партнерами. Уряд США підтримує ідею попередження ВІЛ/СНІДу в Україні та надає підтримку через Програму з надзвичайних ситуацій Президента США зі зниження СНІДу, що більш відома як ПЕРФАР. Через неї американський уряд відіграє провідну роль в глобальній боротьбі з ВІЛ/СНІДом. Не зважаючи на весь той досягнутий прогрес, слід не забувати про ті, труднощі, які залишаються. Адже щороку тисячі українців все ще помирають від ВІЛ/СНІДу і приблизно 16000 осіб стають інфікованими. Стигма та дискримінація залишаються першими перепонами, з якими стикаються люди, які дізнаються про те, що вони інфіковані. Ці перепони стають їм на заваді при отриманні медичної та іншого роду допомоги. До тих пір, доки суспільство та державні органи влади не приймуть ВІЛ-позитивних людей, ми не зможемо зробити Україну вільною від СНІДу.

Я захоплююся активістами, які організували та взяли участь у Ярмарку Positive Life! Він надихає інших. І я хочу подякувати усім талановитим, а також організаціям, за те, що вони продовжують віддано працювати над покращенням життя тих, хто живе з ВІЛ/СНІДом», – каже помічник прес-аташе Посольства США в Україні Полетта Волш.

Мета Ярмарку Positive Life – сприяння активізму та громадській мобілізації задля забезпечення відповідальності лідерів та урядів, підвищення їх зобов’язань до протидії ВІЛ/СНІДу за допомогою доказів та пояснень прав людини.

«За останні два десятиліття громадський сектор в Україні здобув унікальний досвід надання вкрай важливий соціальних послуг вразливим категоріям населення практично без підтримки та участі держави. Тому виникла ідея створити відкритий простір самопрезентації, щоб успішний досвід стимулював появу нових волонтерських організацій і проектів. Рівень довіри до волонтерів в Україні значно вищий, ніж до держави, тому громадські організації дотепер більш ефективніші особливо в комунікаціях з ключовими спільнотами, пов’язаними з епідемією ВІЛ», – каже Президент Східноєвропейського та Центральноазійського Об’єднання людей, які живуть з ВІЛ Володимир Жовтяк.

Ярмарок популяризує створення інноваційних партнерських відносин із бізнесом, спільнотою, урядом та наукою для посилення заходів із профілактики та лікування ВІЛ.

«Завдяки Ярмарку Positive Life наші партнерські та дружні стосунки змогли вийти на новий позитивний рівень розвитку, намітилися плани та взаємні цілі, які важливо буде реалізувати в найближчому майбутньому. Атмосфера взаємодії та порозуміння, яка панувала протягом цих цікавих та надзвичайно насичених днів презентацій дала можливість усвідомити значущу роль громадського сектора в продовженні напрямку реформ та змін в нашій державі, які здатні сприяти покращенню ситуації в регіоні Східної Європи з профілактики ВІЛ та інших епідемій соціально-небезпечних хвороб та явищ серед молоді та дорослого населення. Гарний настрій, який був супутником презентацій громадських організацій та спільнот був забезпечений високим рівнем організації та підготовки до проведення цих незабутніх трьох днів січня», – ділиться враженнями член організацій «МБФ Вертикаль» і МБФ «Волна» Віталій Лаврик.

«Я радий кожній нагоді поспілкуватися з людьми і розповісти про роботу організації, адже часто вона є невидимою для пересічного українця чи українки. Тому дякую організаторам за таку чудову нагоду і сподіваюся на продовження та ще більшу кількість слухачів, яким не байдуже та цікаво», – виконавчий директор ВБО «Точка опори» Тимур Левчук.

Під час Ярмарку Positive Life відбулися лекції та тренінги для активістів, на яких експерти представили тренди та інструменти ефективних комунікацій.

«Комунікація в сучасному світі є невід’ємною частиною стратегічної діяльності громадських організацій, тим більше таких, які займаються адвокацією і соціальними сервісами. Якщо люди зважилися займатися громадською діяльністю, то їх обов’язок комунікувати із суспільством, інформувати його про свої наміри, проекти, звітувати про їх реалізацію, вступати у відкритий діалог. Таким чином вони роблять свій вклад у розбудову громадянського суспільства. Ярмарок Positive Life має всі шанси стати ефективним та авторитетним комунікаційним майданчиком українських волонтерів. Перший досвід дуже вдалий і з цим треба привітати організаторів, партнерів і учасників події», – каже медіа-консультант Олександр Стасов.

«Ми є мережею мереж і об’єднуємо активістів у сфері протидії ВІЛ/СНІДу та адвокаційної діяльності в п’ятнадцяти країнах нашого регіону. І для всіх них ми є надихаючою і розвиваючою мережею. Саме тому ми добре знаємо ситуацію, і підтримуємо проекти з обміну досвідом та налагодження мостів, взаємин і партнерства організаціями та різними ключовими спільнотами. Ми дуже раді тому, що перший Ярмарок відбувся в Україні, яка вже давно є флагманом активізму в соціальній сфері. Я сподіваюся, що Ярмарок Positive Life стане поштовхом для активістів всього регіону. Тому варто зустрічатися, обмінюватися досвідом, дарувати знання, можливості», – каже старшій фахівець ECUO з управління проектами та програмами в соціальній сфері Андрій Агафонов.

Очікується, що другий Ярмарок громадських організацій Positive Life відбудеться в грудні 2018 року.

Підписатися

Готові за нами підглядати? Будьте в курсі всіх новин!
У наших листах вони дійсно хороші.

+

ЯК ОТРИМАТИ ДОПОМОГУ:

Якщо вашій лікарні необхідна допомога медикаментами під час війни, будь ласка, створіть короткий перелік потрібних позицій у вордівському файлі. 

Заповніть анкету нижче та завантажте файл.

При винекненні будь-яких питань, пишіть нам  info@smallheartwithart.org 

Ми спробуємо зробити те, що в наших силах! 

Завантажити файл