Українські художники розпишуть «Охматдит»

14.06.15

Шість українських концептуальних художників розпишуть корпус Національної дитячої лікарні «Охматдит», у якому лікуються ВІЛ-позитивні та хворі на СНІД діти.

За розпис будівлі та створення інсталяцій візьмуться Жанна Кадирова, Роман Мінін, Алевтина Кахідзе, Тетяна Войтович, група GAZ – Олексій Золотарьов та Василь Грубляк.

Виявили бажання порадувати дітей близько тисячі авторів з усіх куточків світу. Відбір художників проходив у рамках відкритого конкурсу, що тривав з березня по травень 2015 року, і зрештою було обрано 6 митців.

Проект передбачає не тільки художнє оформлення корпусу для ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД дітей, але й часткову реконструкцію будівлі.

«Ми хочемо створити новий будинок для хворих дітей, а також за допомогою мистецтва привернути увагу до цих малюків, адже новий арт-об’єкт буде відкритий для всіх охочих. Зараз діти ізольовані від суспільства, у них навіть немає майданчика, де б вони могли грати. Все це ми маємо намір створити в найближчі кілька місяців», – зазначила автор проекту Small Heart with Art Євгенія Смірнова.

«Клініка «Охматдит» є давнім партнером Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні. Ми вдячні всім донорським організаціям, у співпраці з якими можливо поліпшити якість життя маленьких пацієнтів, вдячні і художникам, які вклали весь свій талант та вміння і запропонували кращі варіанти дизайну. Дуже хочеться побачити результати, якомога швидше, щоб порадувати дітей. Адже позитивні емоції для них – це запорука їхнього здоров’я», – підкреслила керівник проектів з питань ВІЛ/СНІД Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Тетяна Тарасова.

Президент Східноєвропейського та Центральноазійського Об’єднання людей, що живуть з ВІЛ Володимир Жовтяк розповів, що маленькі пацієнти клініки проводять у стаціонарі тривалий час, а багато хто з них ніколи і не знав іншого дому. Тому і вирішили зробити добру справу. «Нам хочеться подарувати цим дітям радість простого, красивого дитинства, можливість грати на вулиці, дихати свіжим повітрям, радіти з однолітками. Для нас ці діти – в першу чергу діти, і тільки потім пацієнти клініки. Нам, дорослим іноді потрібно вчитися у цих маленьких і сміливих людей мужності і силі. І намагатися робити все, що можемо, для того, щоб наші діти виросли здоровими, гармонійними і щасливими», – наголосив він.

На підтримку проекту Small Heart with Art з кінця травня у соціальних медіа проходить LoveChallenge – вірусна естафета «зізнання у коханні», у якій, зокрема, беруть участь українські селебріті та трендсеттери, зокрема, Джамала, Onuka, The Maneken та багато інших.

«Зараз нам дуже потрібна фінансова допомога для реалізації цього важливого соціального проекту. Ми раді будь-якій участі та закликаємо компанії, організації, приватних осіб підтримати нашу ініціативу», – підкреслює Євгенія Смірнова.

Підписатися

Готові за нами підглядати? Будьте в курсі всіх новин!
У наших листах вони дійсно хороші.

+

ЯК ОТРИМАТИ ДОПОМОГУ:

Якщо вашій лікарні необхідна допомога медикаментами під час війни, будь ласка, створіть короткий перелік потрібних позицій у вордівському файлі. 

Заповніть анкету нижче та завантажте файл.

При винекненні будь-яких питань, пишіть нам  info@smallheartwithart.org 

Ми спробуємо зробити те, що в наших силах! 

Завантажити файл