У лікарні «Охматдит» з’явився Лікар Сміх

03.02.17

У дитячій лікарні «Охматдит» завдяки волонтерам громадської організації Small Heart with Art і телеканалу «1+1» з’явилася нова посада – лікарняний клоун. Під час благодійного телемарафону «Здійсни мрію», що був організований телеканалом «1+1» були зібрані кошти, яких достатньо на річну оплату праці лікарняного клоуна в клініці «Охматдит».

Основний їх обов’язок – супроводжувати хворих дітей на процедури, допомагаючи пережити цей болісний процес.

«Деякий час тому до мене звернулися представники ранкового шоу «Сніданок з 1 + 1» і запропонували допомогти реалізувати мрію когось із наших підопічних малюків ВІЛ-відділення «Охматдиту». Зазвичай у телепроектах організовують зустрічі з кумирами, яким і діти, і дорослі шалено раді. Але нам здалося, що такий авторитетний і потужний медіа-ресурс, як «1 + 1» було б доречніше використовувати для вирішення важливих питань, які не під силу маленьким волонтерським групам таким, як наша організація Small Heart with Art. Ми запропонували телепроекту зібрати кошти на фінансування такої опції, як лікарняні клоуни. Це не розважальний проект, як комусь може здатися на перший погляд. Лікарняні клоуни вирішують важливі психологічні проблеми дітей, які перебувають на лікуванні в клініках. Вони руйнують бар’єри в спілкуванні з медиками, змінюють ставлення малюків до болючих процедур. Лікарняний клоун – єдиний в лікувальному процесі, якому дитина може сказати: «Ні», і ця відмова буде почутою. Для маленької людини дуже важливо, щоб до неї прислухалися, особливо в ті моменти, коли вона є беззахисною. Я щаслива, що «1+1» надихнула наша ідея, і під час благодійного телемарафону вони збирали 249 470 гривень для того, щоб у маленьких пацієнтів «Охматдиту» з’явився «Доктор Сміх». Цей проект не можна було б реалізувати без участі благодійного фонду «Крона». Ця новина б дуже обрадувала завідуючу ВІЛ-відділення «Охматдиту» Світлану Комар, яка мріяла, щоб в клініці з’явилися лікарняні клоуни. Шкода, вона не дожила до цього моменту», – написала в своєму блозі глава правління громадської організації Small Heart with Art Євгенія Смірнова.

Один з перших лікарняних клоунів стала Наталя Бордзиловська, вона працює в «Охматдиті» вже протягом місяця. Діти її дуже люблять і називають Лікар Сміх або Лікар Соня. Цей псевдонім вона придумала сама, щоб малюкам було легко запам’ятати і звучало весело.

«Мій робочий день починається з вибору клоунського носика. Без нього мене діти не впізнають. Якщо забуду одягнути, вони самі нагадують», – каже Наталя.

За освітою Бордзиловська психолог. Також вона член волонтерської організації «Лікарняні клоуни». Коли їй запропонували постійну роботу в дитячій лікарні, погодилася не роздумуючи.

#ВІЛ #Охматдит #ЛікарнянийКлоун #НаталяБордзиловська #SmallHeartwithArt #ЄвгеніяСмірнова #телемарафон

Підписатися

Готові за нами підглядати? Будьте в курсі всіх новин!
У наших листах вони дійсно хороші.

+

ЯК ОТРИМАТИ ДОПОМОГУ:

Якщо вашій лікарні необхідна допомога медикаментами під час війни, будь ласка, створіть короткий перелік потрібних позицій у вордівському файлі. 

Заповніть анкету нижче та завантажте файл.

При винекненні будь-яких питань, пишіть нам  info@smallheartwithart.org 

Ми спробуємо зробити те, що в наших силах! 

Завантажити файл