Волонтери закликають створити школи в дитячих лікарнях України

20.10.17

19 жовтня в ефірі ток-шоу «Право на владу» каналу «1+1» керівник громадської організації Small Heart with Art Євгенія Смірнова виступила із закликом створити в обласних дитячих лікарнях школи, щоб діти могли реалізовувати конституційне право на освіту.

Організація Small Heart with Art вже другий рік за підтримки партнерів і волонтерів реалізовує у ВІЛ-відділенні клініки «Охматдит» освітні програми, а в червні 2017 року відкрила навчальний клас.

«Ми вже більше трьох років допомагаємо ВІЛ-відділенню лікарні «Охматдит» ліками, які не закуповує держава, забезпечуємо гігієнічними наборами першої необхідності, побутовою хімією, і навіть провели утеплення відділення, щоб діти не мерзли в холоди. І нам одразу ж стало очевидним, що нашим підопічним також вкрай необхідна школа! Багато з них тривалий час перебувають на лікуванні, і не можуть довго продовжувати навчання.

У нашому підопічному ВІЛ-відділенні є дівчинка, яка більше восьми років перебуває на лікуванні, й тільки завдяки волонтерам навчилася писати та читати! Уже через два тижні після госпіталізації до неї повинні були прийти викладачі із загальноосвітньої школи, але наші системи освіти та охорони здоров’я настільки позбавлені життя і неефективні, що не можуть побудувати ефективних комунікацій для забезпечення конституційного права дітей на освіту! У медустановах прийнято вважати, що навчання пацієнтів на відповідальності міносвіти, а в останньому не заперечують цього, але ж і не вживають конкретних дій, щоб діти могли вчитися в лікарнях. Ми неодноразово зверталися в Міністерство освіти и науки України з пропозицією співпраці, і створення методології викладання в лікарнях, але далі порожніх обіцянок чиновників справа не зрушила.

Наші чиновники занадто заспокоїлися, що завдяки волонтерам, вирішується велика кількість проблем, але громадський сектор за ці роки дуже сильно змінився – ми не збираємося підміняти діяльність держструктур, на які відраховуємо податки. Ми будемо вимагати ефективно і якісно виконувати свою роботу чиновників міносвіти і мінохоронздоров’я», – написала Євгенія Смірнова у своєму блозі.

Підписатися

Готові за нами підглядати? Будьте в курсі всіх новин!
У наших листах вони дійсно хороші.

+

ЯК ОТРИМАТИ ДОПОМОГУ:

Якщо вашій лікарні необхідна допомога медикаментами під час війни, будь ласка, створіть короткий перелік потрібних позицій у вордівському файлі. 

Заповніть анкету нижче та завантажте файл.

При винекненні будь-яких питань, пишіть нам  info@smallheartwithart.org 

Ми спробуємо зробити те, що в наших силах! 

Завантажити файл