Як вчать дітей у лікарнях Львова?

28.02.18

Команда  Small Heart with Art повернулся з однієї з кращих освітніх експедицій. 

І цього разу вдалося вдалося знайти артефакти! 

Одним із яких став документ «Типове положення про умови навчання учнів, які знаходяться на тривалому лікуванні» 1981 року. Уявіть, це положення, яке ще за часів УРСР говорило про потребу дітлахів учитися будь-що. Цей документ зберегли в Львівській обласній лікарні «ОХМАТДИТ», там і досі працюють за ним. Самі лікарі та вчителі говорять, що положення «звичайно, ніхто не подовжував, але ніхто й не скасовував». У лікарні облаштували класи і проводять групові заняття. Діти вивчають англійську, географію, математику, а викладають їм вчителі з найближчих шкіл. Усі малюки йдуть в ногу з програмою, яку вивчають їх однолітки та з апетитом поглинають всі знання. 

Львів став поки що єдиним містом, де досі вчать дітей у лікарнях. Окрім маленьких пацієнтів «ОХМАТДИТ» пощастило і дітлахам Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру – так званої «чорнобильської лікарні». Тут вчителі не припиняли працювати від початку незалежності України. Головний лікар Андрій Синюта познайомив нас із дітлахами та розповів, як батьки буквально видряпали в чиновників право карапузів вчитися в палатах: «І ось дивіться. Онковідділення. Хлопчик Лук‘ян. Поруч з ліжком вчитель математики. Розв’язують завдання. Щоправда, урок триває 35 хвилин. Але малий знає, що він повернеться у свій клас, він не відстане. У нього є стимул повернутися!».

Ми щасливі, що у Львові діє право на освіту та супервчителі підтримують лікарні та їх ініціативи. Ми сподіваємося, що й інші міста України найближчим часом зможуть похизуватися школами при лікарнях.

Підписатися

Готові за нами підглядати? Будьте в курсі всіх новин!
У наших листах вони дійсно хороші.

+

ЯК ОТРИМАТИ ДОПОМОГУ:

Якщо вашій лікарні необхідна допомога медикаментами під час війни, будь ласка, створіть короткий перелік потрібних позицій у вордівському файлі. 

Заповніть анкету нижче та завантажте файл.

При винекненні будь-яких питань, пишіть нам  info@smallheartwithart.org 

Ми спробуємо зробити те, що в наших силах! 

Завантажити файл