Перша соціальна франшиза шкіл у лікарнях — знайомтеся!

19.02.19

Хай будуть школи! 19 лютого в UNIT.City ми презентували першу соціальну франшизу Школи Супергероїв. Подія унікальна не лише в масштабах України, а й скромно переконані — у світі. Ми працювали рік, щоб запакувати весь досвід в один кейс «бери та втілюй». І в результаті соціальна франшиза шкіл у лікарнях готова!

З чого усе починалося і як народилася соціальна франшиза?
Про це розповіла засновниця Школи Супергероїв Євгенія Смірнова. Від маленької мрії до масштабної мережі шкіл — перша Школа Супергероїв на базі лікарні «ОХМАТДИТ» стала зразком та полем для експериментів. Адже в Україні 33 обласні лікарні — і всюди є маленькі герої, які потребують знань, мотивації та порталу у світ можливостей.

«Це перша в світі соціальна франшиза. Тут є всі матеріали, інструкції та норми. Навіть санітарно-епідеміологічні. Якщо ви хочете знати, скільки світла має бути в класі — це все там прописано».

Від волонтерської школи — до державного проекту
«Школами опікуватиметься місцева влада. Це вже закладено у бюджет» — важко нам уявити, якою була б наша історія без запалу та енергії кураторки та телеведучої Наталії Мосейчук. Вона зробила все можливе, щоб держава звернула увагу на школи в лікарнях. Сама Наталія просто на презентації розповіла про весь довгий шлях від телемарафону «Право на освіту» (який збирав кошти на ремонт класів та відкриття Школи Супергероїв) і аж до офіційного рядка про «12 мільйонів гривень на зарплату вчителів у лікарнях в держбюджеті 2019 року». Адже це був рік не лише франшизи та уроків, ми торували стежку до міністерств, щоб історія про маленьких супергероїв у палатах була не лише про волонтерів, а про державну підтримку: «Ця країна не повинна їхати довго на плечах волонтерів. Волонтерство та меценатство мають стати національною ідеєю».

В результаті ми вже маємо листи охочих учителів, які прагнуть працювати в своїх містах та готові підключатися до шкіл. Справа лише за малим — відкрити їх. Саме для цього ми і підготували соціальну франшизу.

Як виглядає франшиза?
На презентації наша чарівниця франчайзингу Наталія Контемір розповіла, яка кропітка робота відбувалася весь рік. Адже франшиза це «дублююча система досконалості» і якщо десь є проблеми, вони проявлять себе саме в мережі шкіл. Але ми впоралися на відмінно. Нам вдалося створити «Посібник із втілення» аж у 3 книгах, де детально представлений бренд-бук, розписані всі юридичні, санітарні, медичні та освітні норми, є детальні інструкції по тому, як відкрити школу та з чого почати.

Це наша особиста історія про те, як знаходити вчителів та готувати їх, як обирати методику викладання та складати графіки занять, знаходити приміщення для класів та ремонтувати їх, облаштовувати дітям комфортні місця та мотивувати до навчання. І ще безліч-безліч лайфхаків та план дій, який допоможе волонтерам на місцях відкрити Школу Супергероїв.

«Віддавати франшизу ми будемо під договір. Адже це велика відповідальність» — і наступна Школа Супергероїв оживе у Житомирі. Саме Житомирська обласна дитяча клінічна лікарня першою підписала з нами договір просто на презентації. Ми йшли до цього кілька місяців і дякуємо за сміливість головному лікарю — Юрію Довгополому. Хто буде наступний? Чекаємо із нетерпінням та готуємося до викликів!

Підписатися

Готові за нами підглядати? Будьте в курсі всіх новин!
У наших листах вони дійсно хороші.

+

ЯК ОТРИМАТИ ДОПОМОГУ:

Якщо вашій лікарні необхідна допомога медикаментами під час війни, будь ласка, створіть короткий перелік потрібних позицій у вордівському файлі. 

Заповніть анкету нижче та завантажте файл.

При винекненні будь-яких питань, пишіть нам  info@smallheartwithart.org 

Ми спробуємо зробити те, що в наших силах! 

Завантажити файл