Даєш 5! Нова Школа Супергероїв у Херсоні

04.09.20

Ми відкрили нову Школу Супергероїв у Херсоні! І це вже п’ята наша Школа в Україні. Майже півроку підготовки – і в новому класі з’явилися перші учні.
Навчальний рік 2020-2021 стартував, а дітлахи відтепер можуть вчитися просто в стінах лікарні. Як це стало можливо?

Ще 19 грудня ми підписали одразу два важливих документи: меморандум із Херсонською ОДА та договір із Херсонською обласною дитячою лікарнею. Юрій Веніамінович Гусєв , Голова ОДА: «Я сам ініціював звернення до ініціаторів проекту, щоб Херсонська область стала однією з перших, де реалізується цей проект. Були виділені кошти з обласного бюджету на суму близько 80 тис. грн. на облаштування приміщення для навчання.» Саме на базі обласної дитячої лікарні з’явився новий клас для супергероїв. І за словами директорки Інни Вікторівни, це буде найкраща Школа Супергероїв країни: «Для мене, як очільниці лікарні, головним є відновлення та збереження здоров’я наших маленьких пацієнтів. І коли з’явилась можливість організувати навчальний процес, я, звісно, погодилась, адже перш за все це нові позитивні емоції, які діти переживають з вчителями, не медичним персоналом. Вони дають їм наснагу боротися і це допомагає в одужанні.»

У відділенні онкогематології нам дісталася найсвітліша та найкомфортніша кімната площею майже 28 квадратних метрів. Дизайн для нового класу розробили талановиті Анна і Владислав Яловицькі, а всі меблі та обладнання враховують особливості дитячої анатомії. У класі вже висить інтерактивна дошка, а повний комплект сучасних підручників від Видавництва «Генеза» чекає на перші уроки.

Зібрана команда потужних вчителів, адже викладати для супергероїв буде педколектив «Школи гуманітарної праці» міста Херсон. А цей заклад, до речі, обома руками за експериментальну освіту та комплексний розвиток особистості. Це значить, що нашим супергероям пощастило – уроки будуть точно виходити за рамки звичних та нудних. Як зазначив директор «Школи гуманітарної праці» Артем Кияновський: «Наші вчителі вже рік працюють з цим відділенням. Його маленькі пацієнти заслуговують на нашу увагу. Вони радіють, коли до них приходять не лише лікарі, медсестри, хто робить боляче (заради здоров’я), а й ті, хто допомагає забути про біль та діагноз. Для них учитель — це підтримка і не завжди обов’язково проводити урок за шкільною програмою, інколи проста розмова про буденні речі матиме більшу цінність. Ми перш за все люди, і маємо навчитися співчувати».

Сучасній школі – сучасне відкриття, тому попри всі обмеження карантину, ми зробили онлайн-захід! Просто з Києва засновниця Школи Супергероїв Євгенія Смірнова та кураторка Школи й телеведуча на 1+1 Наталія Мосейчук вели пряму трансляцію. За словами пані Наталії, ця п’ята Школа стала дійсно особливою: «Дякую — це те слово, яке сьогодні об’єднує і Київ, і Херсон, всю нашу команду, яка зробила неможливе можливим. Під час пандемії, коли все завмерло, коли повний нокдаун у всіх країнах, у нас відкривається школа. Сьогодні запускається п’ятий освітній простір Школи Супергероїв з правильними цінностями, з великою душею, для дітей. Вчителів утримує держава, тому, що є державна субвенція і зарплати вчителям ідуть з держбюджету. А школа запущена стараннями облради, стараннями бізнесу, небайдужих людей».

Трансляцію та відкриття підхопив у Херсоні цілий колектив фантастичних людей на чолі з директоркою Херсонської обласної дитячої лікарні Інною Вікторівною Холодняк, головою Херсонської обласної державної адміністрації Юрієм Веніаміновичем Гусєвим та заступницею голови обласної ради Олександрою Олександрівною Рукавішніковою.
Пані Олександра і розповіла, як усе починалося та як обласна рада погодилася підтримати проєкт: «Спочатку процес навчання діточок онкогематологічного відділення відбувався у гральній кімнаті, і ось, нарешті, їм створено належні комфортні умови для навчання. Депутатський корпус одразу підтримав цю ідею, адже кожен з нас розуміє її надважливість. Мені особисто дуже запали в душу слова Наталії Мосейчук, яка розповіла про те, що при проведенні дослідження дитячих мрій, виявилося, що діти в лікарнях мріють не про гаджети чи щось матеріальне… вони мріють стати здоровими. Наша задача докласти усіх зусиль, аби ця їхня мрія точно здійснилася».

На відкриття нової Школи завітали й директори одразу двох департаментів Херсонської ОДА, які підтримали ініціативу. Віктор Миколайович Короленко – директор Департаменту здоров’я – наголосив: «Фізичний біль, що відчувають діти, має бути нівельований викладачами. І це, по суті, головне завдання цього проекту. На засіданнях і нарадах, коли обговорювали реалізацію проекту, не було суперечок чи зауважень, адже кожен розуміє ідею і цінність навчання для дитини, яка потрапила в лікарню».

Школа стала спільною справою міста та лікарні, адже головне – дати малюкам шанс на яскраве дитинство, як справедливо зазначила директорка Департаменту освіти Ірина Анатоліївна Доробиш: «Ми створюємо умови для навчання кожної дитини в області. Але зараз я вперше в житті бажаю, щоб в цій лікарняній школі було якомога менше дітей. І якщо вже доля розпорядилась так, що дитина має боротись за своє життя, знаходитись в лікарні, то ми, дорослі, маємо створити всі умови, щоб діти якомога м’якше і легше пережили цей період. Тому разом працюємо на благо кожної дитини, щоб в кожному серці були милосердя, співчуття і віра, а в кожної дитини – щасливе дитинство.»

Відкриття онлайн стало викликом, але ми впоралися завдяки меті – дати дітям можливість учитися. І це було непросто, як поділилася Євгенія Смірнова: «Коли почалася пандемія, в мене з’явився страх – як далі реалізовувати масштабний всеукраїнський проєкт? Діти, які перебувають в лікарні, вони зараз в ще більш обмежених умовах – немає волонтерів, що раніше приходили, допомагали та спілкувалися з ними. А для дітей стіни лікарні стають часто тимчасовою домівкою на місяць чи рік. Але нам пощастило, що ми маємо ефективну команду, надійних партнерів та знайшли в цей дуже непростий час ресурси для того, щоб відкрити нову школу в Херсоні, що стала п’ятою Школою Супергероїв в Україні. Це той випадок, коли нові виклики відкривають нові можливості!».

І звісно, яке відкриття без головних супергероїв – дітей? Маленькі пацієнти вже оцінили клас, парти та поділилися своїми очікуваннями від занять у Школі. Перший урок Школи Супергероїв для них провів Максим Бистрянцев, вчитель інформатики «Школи гуманітарної праці».

Ми потужна країна, якщо в нас є такі змінотворці, як Херсонські ОДА та обласна рада, Департаменти освіти й здоров’я, які підтримали право дітей на освіту в лікарні. І незмінні партнери Школи, які допомогли втілити ідеї в реальність, Cooper & Hunter, Євролампи, Міжнародний жіночий клуб міста Києва та постійні друзі – Фонд сприяння демократії Посольства США в Україні, Trans-Atlanctic Medical Relief Foundation, Ти не один і Право на освіту.

Сюжет ТСН

Підписатися

Готові за нами підглядати? Будьте в курсі всіх новин!
У наших листах вони дійсно хороші.

+

ЯК ОТРИМАТИ ДОПОМОГУ:

Якщо вашій лікарні необхідна допомога медикаментами під час війни, будь ласка, створіть короткий перелік потрібних позицій у вордівському файлі. 

Заповніть анкету нижче та завантажте файл.

При винекненні будь-яких питань, пишіть нам  info@smallheartwithart.org 

Ми спробуємо зробити те, що в наших силах! 

Завантажити файл