У Дніпрі відкрито 2 Школи Супергероїв – це 3 освітні простори!

18.12.20

20 листопада в онко відділенні обласної дитячої клінічної лікарні запрацювала перша на Дніпропетровщині Школа Супергероїв. А менш ніж за місяць, 9 грудня, відкрита і друга школа у фтизіатричній лікарні.

На перші уроки завітав голова облдержадміністрації Олександр Бондаренко.
«Школи Супергероїв вже працюють у кількох лікарнях Київської, Херсонської та Житомирської областей. Тепер дві такі є і на Дніпропетровщині. Спільно з громадською організацією «Маленьке серце з мистецтвом» створили умови, щоб маленькі пацієнти, які проходять тривале та складне лікування у медзакладах, навчалися у сучасних класах із затишною атмосферою», – зазначив голова Дніпропетровської ОДА Олександр Бондаренко.

“Школа Супергероїв потрібна дітям для швидкого одужання і, щоб з поверненням до себе в звичайну школу вони почувалися впевненими, не потерпали від булінгу з боку однокласників. Дуже важливо, щоб їм було комфортно, а їхнє життя не зупинялося. Бо ж іноді лікарня на певний період може поставити життя на паузу. Та це не значить, що це назавжди”, — сказала Євгенія Смірнова.

За словами генерального директора Дніпропетровської обласної дитячої клінічної лікарні Олексія Власова, в онкологічному та онкогематологічному відділеннях маленькі пацієнти можуть проводити 4-6 місяців. У середньому протягом року довготривале лікування у медзакладі проходять близько 50 дітей шкільного віку.

У Дніпропетровській обласній клінічній лікарні «Фтизіатрія» тривалість лікування дітей складає до 9, а інколи й 12 місяців. Тут створено 2 класи – один для дошкільнят та дітей молодшої школи, другий для учнів середньої і старшої школи. Школа Супергероїв у фтизіатрії дозволяє одночасно залучити 30 дітей до навчального процесу з інноваційними технологіями.

Обласним коштом три кімнати для навчання у двох лікарнях Дніпропетровської області відремонтували та обладнали усім необхідним – встановили індивідуальні парти, магнітно-маркерну стіну та мультимедійну дошку, планшети для учнів. Дітям викладають педагоги із сусідніх шкіл. Тепер у кожному з трьох класів планують проводити по 3-4 уроки на день для дітей, які вимушені тривалий час знаходитися на лікуванні серйозних захворювань в умовах стаціонару.

“Дуже сподіваємось, що наступного року буде більше можливостей і людей, які захочуть нас підтримати. Це має бути постійна робота. Школа Супергероїв — це винятково про дітей і надію в серці. Вони, як ніхто інший, потребують зв’язку з реальністю. А лікарі і вчителі створюють цей ланцюжок між хворіючими дітьми і реальним світом, в який їм обов’язково треба буде повернутись. Дуже сподіваюся, що нас побачать держорганізації інших міст та невдовзі відкриються нові Школи Супрегероїв. Для мене кожне таке відкриття — це свято, яке завжди пам’ятаю і відмічаю особливою датою на календарі”, — сказала Наталія Мосейчук, кураторка Школи Супергероїв та соціального освітнього проєкту Право на освіту.

Вже на початку 2021 на Дніпропетровщині має бути відкрита вже третя Школа Супергероїв у Криворізькому протитуберкульозному диспансері.

Підписатися

Готові за нами підглядати? Будьте в курсі всіх новин!
У наших листах вони дійсно хороші.

+

ЯК ОТРИМАТИ ДОПОМОГУ:

Якщо вашій лікарні необхідна допомога медикаментами під час війни, будь ласка, створіть короткий перелік потрібних позицій у вордівському файлі. 

Заповніть анкету нижче та завантажте файл.

При винекненні будь-яких питань, пишіть нам  info@smallheartwithart.org 

Ми спробуємо зробити те, що в наших силах! 

Завантажити файл