Першій конференції лікарняних вчителів бути!

09.02.21

 

Освіта для дітей в лікарнях України зараз стає трохи доступнішою – ми прикладаємо зусилля, щоб кожен карапуз мав можливість навчатись, навіть перебуваючи в лікарняній палаті. Але без вчителів цей процес налагодити буде неможливо.
Ми довго думали над форматом зустрічі, та карантин розставив крапки над “і”. Щоб поділитися досвідом роботи вчителів у лікарні та обговорити нагальні питання здобуття освіти дітьми, які мусять певний час провести в лікарні ми організовуємо онлайн конференцію небайдужих – першу всеукраїнську конференцію лікарняних вчителів!

Лікарням потрібні вчителі, а дітям у палатах — школи. Як це можливо? Як це вже успішно працює в світі? Який він — лікарняний вчитель? Навіщо навчатись в стінах лікарні, як можна організувати цей процес так як отримувати від своєї роботи справжнє задоволення. Час говорити про це вголос та на всю потужність.

Під час конференції нас чекає ряд експертів, в тому числі з Ізраїлю та Естонії, які поділяться своїм досвідом та дадуть відповіді на питання учасників.
Кураторка Школи Супергероїв і проекту Право на Освіту, ведуча каналу 1+1 Наталія Мосейчук разом з нами працює над тим, аби запровадити якісне шкільне навчання у всіх дитячих лікарнях України. Досвід проекту Право на Освіту, рішучість та натхнення Наталії допоможуть освітянам зрозуміти, чому кожен вчитель в лікарні – не просто педагог, а ще і друг, наставник та психолог для маленьких пацієнтів. А навчання – важливий крок до одужання.

Експертка з Естонії, Анастасія Козіцина, розповість чому в її країні на державному рівні закріплено необхідність проведення щонайменше 8 уроків на тиждень з дітьми, які лежать в лікарні. А ще діє так звана система 360, коли фахівці різних галузей роблять все, щоб допомогти дитині бути здоровою, рости і розвиватись гармонійно, враховуючи її природні здібності та нахили.

Питання доступу до якісної інклюзивної освіти для дітей, зокрема тих, що знаходяться на лікуванні, є одним з пріоритетів діяльності Дитячого Фонду ЮНІСЕФ в Україні. Богдан Ярема – керівник освітніх програм ЮНІСЕФ – розповість про можливості для співпраці та поділиться інструментами, якими ви зможете скористатись у своїй роботі.

Пам’ятаєте онлайн курс підготовки лікарняних вчителів «Як навчати Супергероїв»? Ми його створили у тісній співпраці з командою студії освіти EdEra. Тут кожен знайде для себе підходящий курс, зможе розширити професійні навички та порадить учням курс для підготовки) Про всі її можливості розповість засновник освітньої платформи Ілля Філіпов.

Коли запрацювала перша Школа Супергероїв в Охматдит, ми побачили оченята карапузів, які світилися від радості спілкування з вчителем. І вже тоді почали думати, як подарувати цю радість ще більшій кількості дітей. Так і народилась соціальна франшиза – посібник як створити школу Супергероїв у лікарні. Першим містом, де була відкрита Школа Супергероїв по франшизі став Житомир. Про те, як створюються Школи Супергероїв в регіоні та як працюють, розповість Марія Місюрова, заступниця міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради м. Житомир

Ще одна міжнародна експертка – Олена Богопольська. Завдяки співпраці з Посольством Держави Ізраїль в Україні ми змогли запросити виступити доктора філософських наук, музичного терапевта зі школи при Єрусалимському медичному центрі, члена державної комісії зі спеціальної освіти.

Говорячи про освітній процес у лікарні, ми маємо розуміти і точку зору лікарів. Місце навчання у лікувальному процесі розкриє генеральний директор Охматдит Жовнір Володимир.
Лікарня – це місце, де до кожного пацієнта має застосовуватися мультидисциплінарний підхід. Має здійснюватися робота команди, в тому числі медиків, психологів, соціальних працівників, вчителів та інших спеціалістів, які в межах своїх компетенцій надаватимуть максимальну допомогу для вирішення проблеми пацієнта. Це та задача, до якої лікарня Охматдит вже почала рухатися

Перша всеукраїнська онлайн конференція лікарняних вчителів обіцяє бути насиченою, тож чекаємо на її початок!

Підписатися

Готові за нами підглядати? Будьте в курсі всіх новин!
У наших листах вони дійсно хороші.

+

ЯК ОТРИМАТИ ДОПОМОГУ:

Якщо вашій лікарні необхідна допомога медикаментами під час війни, будь ласка, створіть короткий перелік потрібних позицій у вордівському файлі. 

Заповніть анкету нижче та завантажте файл.

При винекненні будь-яких питань, пишіть нам  info@smallheartwithart.org 

Ми спробуємо зробити те, що в наших силах! 

Завантажити файл