Ми відкрили третій клас Школи Супергероїв для маленьких пацієнтів в Охматдит

26.03.21

19 березня 2021 року в новому корпусі блоку «С» НДСЛ «Охматдит» МОЗ України разом з партнерами ми відкрили третій навчальний клас Школи Супергероїв в Охматдит (по Україні Школа Супергероїв діє вже в 7 дитячих лікарнях, це 11 класів). До повного запуску нового корпусу Охматдит в цьому класі зможуть займатися учні з онкологічних відділень, а вже після запуску корпусу, що планується на 24 серпня 2021 року, клас працюватиме для всіх дітей шкільного віку, які знаходяться в цьому корпусі. При створенні класу ми надихнулися досвідом колег з Естонії, де вчителі у лікарнях викладають у міні-групах по 4 дитини – такими командами комфортно займатись і дітям, і вчителям.

“Коли дитина заходить до такого класу, вона може переключитися в один момент. Налаштуватися на позитивний настрій, на гарне самопочуття, на одужання. Відволіктися від медичних процедур”, – розповіла про новий клас Євгенія Смірнова.

Перший урок в класі провела наша вчителька Школи Супергероїв, юристка Ольга Кулініч на тему авторського права. Дорослу тему учні початкових класів опановували через малюнок. Такий підхід демонструю, що через творчість діти вчаться розуміти складні поняття, в тому числі ідей та мрій.

Відтепер у новому класі можна організувати заняття у трьох формах – індивідуальній, груповій і дистанційній, яку для кожної дитини індивідуально рекомендує лікар. Тут підключений високошвидкісний Інтернет, є телевізор, ноутбуки для вчителів та учнів, канцелярія та підручники. Книжкові полиці ми організували так, щоб дитина закохалася в книжки і полюбила читати.

Столи та стільці можна легко переміщувати по кімнаті, враховуючи потреби дітей і навчального процесу. Учні можуть сидіти там, де їм зручно – за партою або ж в кріслі-мішку, а для вчителя є окреме робоче місце. Також у навчальному класі облаштований куточок гігієни — вбудований умивальник, де можна помити руки, та всі необхідні антисептичні засоби. Стіни класу розписані художницею Анжелою Дмитренко у казковому стилі: замок, ліс, хмаринки – такий прийом у дизайні обрали для того, щоб під час навчання діти переключалися з атмосфери лікарні.

“Прошу уряд зглянутися і побачити проблему фінансування та необхідність відкриття шкіл при лікарнях. Цим класом ми хочемо надихнути громадських діячів, лікарів, вчителів, державних службовців на те, щоб подібні освітні коворкінги відкривалися по всіх областях країни. Треба думати про дітей та про майбутнє – вони віддячать ”, – зазначила Наталія Мосейчук.

Відкриття пройшло з дотриманням карантинних обмежень: у захисних масках, з температурним контролем, обмеженим числом гостей. Гості, що прийшли відкрити новенький клас – партнери, причетні до його створення: засновниця Школи Супергероїв Євгенія Смірнова, кураторка Школи Супергероїв та соціального освітнього проєкту Право на Освіту Наталія Мосейчук, генеральний директор НДСЛ «Охматдит» Володимир Жовнір, представниця основного меценату проекту – Благодійної організації “Міжнародний жіночий клуб міста Києва” Олена Жидобін, представниця Cooper&Hunter, які подарували кулер, співзасновник Kompozit, що надали фарби для створення дизайну класу, художниця Анжела Дмитренко. А меблі з любов’ю до дітей виготовив Владислав Коновал. Ну і звичайно без підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні ми б не змогли стільки уваги приділяти проекту Школа Супергероїв. Дякуємо всім, друзі, за підтримку і створення ще одного освітнього простору для карапузів!

Як все було ви можете подивитися тут:
Включення в ТСН просто з відкриття

Сюжет ТСН

Відеоекскурсія новим класом

Підписатися

Готові за нами підглядати? Будьте в курсі всіх новин!
У наших листах вони дійсно хороші.

+

ЯК ОТРИМАТИ ДОПОМОГУ:

Якщо вашій лікарні необхідна допомога медикаментами під час війни, будь ласка, створіть короткий перелік потрібних позицій у вордівському файлі. 

Заповніть анкету нижче та завантажте файл.

При винекненні будь-яких питань, пишіть нам  info@smallheartwithart.org 

Ми спробуємо зробити те, що в наших силах! 

Завантажити файл