“Школа супергероїв” набуває статусу державної установи

01.11.21

«Школа супергероїв» – від волонтерів до державної установи

Основною новиною минулого тижня та останніх місяців стало рішення Уряду, ухвалене 28 жовтня 2021 року «Про забезпечення організації надання освітніх послуг дітям, які перебувають на стаціонарному лікуванні або яким надається реабілітаційна допомога».

Згідно документу з 1 січня 2022 утворюється державна установа «Школа супергероїв» з віднесенням її до сфери управління Міністерства освіти і науки України. А також затверджується статут державної установи та порядок надання освітніх послуг.
Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет у своєму коментарі зазначив, що створена державна установа дозволить забезпечити безперервність здобуття відповідної освіти та розвиток дітей незалежно від стану їхнього здоров’я. Також він підкреслив, що вдячний кожному волонтеру та ГО «Small Heart with Art», а також телеканалу 1+1 та проєкту «Право на освіту», які не один рік підтримували дітей у лікарнях та забезпечували їм можливість отримувати знання.

Для команди Школи супергероїв та для її засновниці Євгенії Смірнової прийняте рішення Уряду – це водночас радісна подія і плід важкої праці, щоденних зусиль, наполегливості та терпіння, подолання перешкод та віри у те, що мети буде досягнуто.

Перші кроки до запровадження якісних змін у системі освіти для дітей, що перебувають на тривалому лікуванні, були зроблені ще у 2016 році. Були проведені перші уроки у ВІЛ-відділенні Київської лікарні «Охматдит». Згодом у 2017 році було відкрито навчальний клас в цьому ж відділенні.
Швидко стало зрозуміло, що подібних класів та занять потребують діти і в інших відділеннях. Тому вже у 2018 році відкрилась Школа супергероїв в корпусі інтенсивної та еферентної терапії гострих інтоксикацій. Лікарня виділила приміщення для навчального класу, а ремонтні роботи провели за рахунок спонсорів.
Але на цьому команда не зупинилась і у 2019 році Школа супергероїв презентувала соціальну франшизу, яка дозволить створити мережу Шкіл у всіх регіонах України, а це дасть можливість забезпечити доступом до освіти понад 30 тисяч дітей, які постійно перебувають у лікарнях і не мають можливості відвідувати школу за місцем проживання. На сьогоднішній день Школа супергероїв працює у лікарнях Житомира, Дніпра, Хмельницького та Херсона.

Нещодавно командою Школи та колегами-однодумцями було організовано та проведено Pro Bono Hackathon – захід, де обговорювались проблеми та шляхи вирішення питань взаємодії лікарняної школи та школи за місцем прописки дитини.

Шлях команди Школи супергероїв від волонтерської допомоги до державної установи був нелегким, насиченим, але результативним. Цей шлях був би неможливим без допомоги наших партнерів, спонсорів, вчителів та волонтерів. Окрема вдячність хрещеній мамі Школи супергероїв Наталії Мосейчук за підтримку та віру в результат.

 

Підписатися

Готові за нами підглядати? Будьте в курсі всіх новин!
У наших листах вони дійсно хороші.

+

ЯК ОТРИМАТИ ДОПОМОГУ:

Якщо вашій лікарні необхідна допомога медикаментами під час війни, будь ласка, створіть короткий перелік потрібних позицій у вордівському файлі. 

Заповніть анкету нижче та завантажте файл.

При винекненні будь-яких питань, пишіть нам  info@smallheartwithart.org 

Ми спробуємо зробити те, що в наших силах! 

Завантажити файл