Відзнака Президента України

06.12.21

Забагато приємних подій не буває, тож ділимося ще однією не менш грандіозною.

П’ятого грудня країна відзначала Міжнародний день волонтера. В Києві Офісом Президента України було організовано урочистий захід на території музейного комплексу «Мистецький Арсенал». До участі були запрошені волонтери та громадські активісти з різних сфер діяльності: і медико-соціальна допомога, і адаптація до кліматичних змін та екологія, зоозахист, психореабілітаційна допомога, гуманітарна освіта та адвокація, «волонтерство без кордонів».
Президент України Володимир Зеленський взяв участь в урочистостях.
Він відзначив надзвичайно важливу роль і силу волонтерського руху в нашій державі, вручив державні нагороди за вагомий особистий внесок у розвиток волонтерського руху, активну благодійну і гуманістичну діяльність.

Серед нагороджених – наша невтомна засновниця ГО Small Heart with Art та Школи Супергероїв Євгенія Смірнова! Вона отримала державну відзнаку Президента України Орден княгині Ольги III ступеня. Ми щасливі і горді, адже багаторічна кропітка робота нашої Євгенії отримала визнання держави на найвищому рівні. Реалізовані ідеї і проекти, здобутки і перемоги, які складають шлях Жені від громадської активістки:

В 2014 мистецький проєкт Art Namet – рефлексії світу мистецтва на події кінця 2013-го року.

2015 заснування громадської організації «Маленьке серце з мистецтвом», яка постійно одночасно реалізує ряд соціальних проєктів, кожен з яких спрямований на покращення якості життя дітей та молоді.

Коробка хоробрості – після крапельниці, перев’язки чи іншої процедури кожен карапуз отримує плюшку – іграшку. Наступного разу буде не так страшно, адже на свого сміливця чекає винагорода. Якщо не боятися, процедури проходять удвічі швидше.

Набори першої необхідності – у відділенні для ВІЛ-позитивних дітей є карапузи, яким не дали в лікарню базові речі – натільну білизну, зубну щітку, мило і рушник. Це ті речі, без яких не обійтись.

2016 засновано мережу Шкіл Супергероїв для забезпечення конституційного права на освіту дітей, що перебувають на стаціонарному лікуванні в лікувальних закладах. Перша Школа була створена для маленьких пацієнтів центру «Клініка для лікування дітей, хворих на ВІЛ-інфекцію/СНІД» Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит» Міністерства охорони здоров’я України. Наразі тут працюють: 3 навчальні класи; бібліотека, що налічує 10 000 книжок навчальної та художньої літератури; резиденція– майданчик на подвір’ї з інклюзивними гойдалками, мініфутбольним полем, городиком та світлофорами; супермобіль, що відвозить дітей до школи та на процедури.
Прагнучи аби в кожній дитячій лікарні працювала Школа, створена соціальна франшиза «Школа Супергероїв: посібник із втілення» – керівництво з відкриття Школи в лікарні, яка містить інструкції для вчителів, методику викладання, медичні норми та правила, особливості системи мотивації та всі юридичні й нормативні питання, які дозволяють дітям у будь-якому медичному закладі країни отримувати якісну освіту та брендбук. За франшизою вже створені Школи Супергероїв у 6 лікарнях Житомирщини, Дніпропетровщини, Херсонщини і Хмельниччини.
Готується до відкриття Школа Супергероїв у Комунальному некомерційному підприємстві «Міська дитяча клінічна лікарня №16» Харківської міської ради.

Для підготовки вчителів до роботи в лікарні, наша команда розробила онлайн-курс «Як навчати супергероїв? Онлайн-курс з підготовки лікарняних вчителів».


28 жовтня 2021 Кабінет Міністрів України затвердив постанову про створення Державної установи «Школа супергероїв» для надання освітніх послуг дітям, які лежать у лікарнях.

За ці роки були спроби і помилки, перемоги і поразки, злети і розчарування. Проте жодного разу не було бажання здатися і лишити мрії нездійсненними. Наша команда на чолі з Євгенією досягли того, в можливість чого ми й самі до кінця не вірили – в лікарнях відкриються і працюватимуть шкільні класи, приходитимуть вчителі і будуть навчатися діти. Але ми не плануємо на цьому зупинятись. Ми йдемо вперед, маємо нові цілі і завдання. Бо громадська відповідальність та ініціатива – це стан душі і спосіб мислення нашої команди.

Згадані і не згадані досягнення в громадській, освітянській та благодійницькій сферах суспільної діяльності, здійснені за ініціативи та під керівництвом Євгенії Смірнової є видимою причиною нагородження нашої невтомної засновниці та двигуна Євгенії Смірнової відзнакою Президента України Орден княгині Ольги III ступеня.

Вітаємо і радіємо разом!

Підписатися

Готові за нами підглядати? Будьте в курсі всіх новин!
У наших листах вони дійсно хороші.

+

ЯК ОТРИМАТИ ДОПОМОГУ:

Якщо вашій лікарні необхідна допомога медикаментами під час війни, будь ласка, створіть короткий перелік потрібних позицій у вордівському файлі. 

Заповніть анкету нижче та завантажте файл.

При винекненні будь-яких питань, пишіть нам  info@smallheartwithart.org 

Ми спробуємо зробити те, що в наших силах! 

Завантажити файл