Освіта по всьому світу: як швидкий Інтернет змінив Школу Супергероїв

21.07.22

Війна, яку Росія розпочала 24 лютого 2022 року, усе змінила. Навіть з огляду на те, що Школа Супергероїв продовжувала працювати в НДСЛ «Охматдит» (Київ), майже всі наші учні вимушені були виїхати на лікування закордон. Тому що дітям потрібна постійна терапія та процедури, тому що їх перебування на стаціонарі стало питанням життя та смерті. Однак, більшість із наших маленьких супергероїв, щойно облаштувавшись у нових країнах та лікарнях, виявили бажання продовжити свої уроки. 

Ця звична рутина стала для них терапією та зв’язком з Батьківщиною, діти хотіли спілкуватися зі своїми улюбленими українськими вчителями. Без швидкого Інтернету це було б неможливою задачкою.

 

Підтримка від Bilink 

Але ще 2017 року з нами сталася щаслива історія. Ми зверталися до Інтернет-провайдерів Києва з проханням підтримати нас. І Bilink зголосився стати нашим «вікном у великий світ». Одразу у двох класах Школи Супергероїв у НДСЛ «Охматдит» з’явився доступ до швидкого Інтернету. Це стало справжньою революцією для нас, адже, незважаючи на те, що «Охматдит» — національна лікарня державного рівня, далеко не всі відділення тут мають вільний доступ до мережі. І навіть там, де він є, швидкість не дозволяла проводити постійні онлайн-уроки, зустрічі в Zoom чи перегляди освітніх відео. 

З появою в нас швидкісного Інтернету від Bilink учителі нарешті отримали можливість користуватися перевагами вільного доступу до мережі, показувати пізнавальну анімацію, давати дітям онлайн-завдання. А малюки навіть поза уроками пірнали у світ цікавих фактів та ігрових освітніх фільмів. Окремим бонусом стало те, що улюблені уроки інформатики з Богданом Савченко, стали ще продуктивнішими.

 

Кожному класу — свій доступ 

Один із класів, де провели Інтернет, розташувався у ВІЛ-відділенні. Саме в розпал ремонту й оновлення, нам вдалося додати цю родзинку й завершити реновацію класу ще й доступом до мережі. Саме із цього класу свого часу почалася Школа Супергероїв ще тоді, коли не було ані назви, ані бренду. А зараз, у перервах між повітряними тривогами, тут і досі тривають уроки.

Другий клас, де 2018 року з’явився інтернет від Bilink, — це клас 2.0 у корпусі, де проходять лікування діти з гострою та хронічною інтоксикацією. Саме цей клас став першим, який отримав фірмовий дизайн Школи Супергероїв. 

 

Школа в умовах війни

Важко уявити, як зараз ми могли б підтримувати навчання без постійного доступу до мережі Ітернет. Оскільки наші вчителі почали проводити онлайн-уроки ще з часів пандемії COVID, досвіду не бракувало. Лише під час карантину ми охопили понад 80 дітей. І якщо здається, що це незначна цифра, уявіть, що хтось із цих малих супергероїв регулярно займався з викладачами понад 2 місяці, а хтось учився усі 2 роки постійних локдаунів (наприклад, малі пацієнти з онкологією чи автоімунними захворюваннями, через які відвідини звичайної школи стають неможливими).

Зараз онлайн-заняття стали просто рятівними. По-перше, через війну, далеко не всі вчителі можуть фізично потрапити до лікарні та проводити уроки. Але всі вони готові займатися онлайн. На сьогодні 8 педагогів постійно ведуть заняття онлайн. 

По-друге, для дітей, які вимушено опинилися за кордоном, це єдина можливість продовжити своє навчання. Онлайн-заняття дозволяють не випадати із процесу та триматися рутини. 

По-третє, для дітей, які опиняються в лікарні через важкі поранення, травми та евакуації з окупованих територій, уроки та заняття стають терапією. Навіть банальна змога подивитися мультик чи почитати книгу онлайн дають змогу трохи повернутися до проживання дитинства. А багато хто з малюків, які опинилися в НДСЛ «Охматдит», виявляють бажання вчитися. 

 

Уроки, як терапія

Наприклад, Олексій Павловський, який до війни навчався у 2-му класі загальноосвітньої в Маріуполі, до війни обожнював українську мову, інформатику та предмет «Я досліджую світ». Він мріяв стати футболістом чи тренером, хотів навчитися бігати швидше за всіх, а у вільний час складав LEGO. 

Від початку війни життя Олексія стало іншим, він 24 години на добу переховувався від бомб у підвалі. Хлопчик із родиною прожили цілий місяць у нелюдських умовах без належного доступу до води та медикаментів. У середині квітня родині вдалося вирватися. Олексій потрапив в Охматдит на обстеження і тут від педагога-вихователя Валентини Луценко він почув про Школу Супергероїв. Батьки вирішили спробувати заняття, попри те, що хлопчик майже перестав говорити та не охоче йшов на контакт зі сторонніми: «Ми зраділи, що дитина може навчатися та бути соціалізованою навіть в умовах лікарні та війни. Це дуже круто!». 

Учителька знайшла підхід до хлопчика і дуже обережно, з повагою до його емоційного стану, допомогла повернутися до навчання. Зараз хлопчик займається українською та математикою. 

 

Учителі, яким не байдуже

Школа Супергероїв завжди була місцем, де викладачі дозволяли дітям відчути себе особливими, потрібними та вільними у своїх мріях та бажаннях. Тут не йдеться про сухий виклад матеріалу, в лікарнях освітній процес завжди має особливу форму — без індивідуального підходу не обійтися. Кожен урок перетворюється на своєрідну гру з посмішками на обличчях. Доступ до Інтернету значно полегшив роботу викладачів та дозволив охопити ще більшу кількість дітей. 

Адже зараз далеко не всі Школи Супергероїв повернулися до активної роботи на місцях. Наприклад, Херсон досі перебуває в окупації, а лікарня Львова має таке велике навантаження дітьми, яких евакуювали з місць бойових дій, що зараз просто фізично неможливо відновити спокійну роботу Школи. 

Однак діти досі можуть займатися онлайн. І кожен викладач, який під час війни підтримує малечу справжній супергерой. Ми вдячні нашим партнерам за постійну підтримку, вдячні за те, що маємо сили та можливості й надалі боронити дитинство наших маленьких супергероїв.

Підписатися

Готові за нами підглядати? Будьте в курсі всіх новин!
У наших листах вони дійсно хороші.

+

ЯК ОТРИМАТИ ДОПОМОГУ:

Якщо вашій лікарні необхідна допомога медикаментами під час війни, будь ласка, створіть короткий перелік потрібних позицій у вордівському файлі. 

Заповніть анкету нижче та завантажте файл.

При винекненні будь-яких питань, пишіть нам  info@smallheartwithart.org 

Ми спробуємо зробити те, що в наших силах! 

Завантажити файл