Психолог розповіла, як спілкуватися з дітьми під час повітряних тривог

02.01.23

Дитина має відчувати, що вона перебуває у безпеці – це головне завдання для батьків і педагогів під час повітряних тривог. 

 

У мережі освітніх центрів “Школа Супергероїв”, що працюють у найбільших дитячих лікарнях разом із психологом клініки “Охматдит” Оленою Анопрієнко розробили алгоритм дій, яким керуються педагоги та вихователі під час оголошення повітряних тривог.

 

По-перше, діти мають бути переведені у безпечне місце, про наявність якого мають знати, як батьки, так і діти.

 

Психолог Олена Анопрієнко акцентує на тому, що діти мають бути впевнені, що вони перебувають у безпеці, це важливо для запобігання посттравматичних стресових розладів.

“Найпріоритетніша та найбазовіша потреба дитини – це відчуття безпеки, тому допомога дітям має бути спрямована на подолання наслідків перебування у стресовій ситуації, запобігати розвитку посттравматичних стресових розладів. Тому дуже важливо, навчити дітей розумінню того, що робити під час повітряної тривоги. Перше це безпечне місце, його потрібно визначити для вчителів, для батьків. Якщо немає укриття, то безпечне місце може бути облаштоване там, де дві стіни та дитина повинна знати, що робити, коли повітряна тривога. Дитина має розуміти, що вона знаходиться в певній безпеці. Ви маєте говорити, що “це місце, яке допоможе нам бути в безпеці”. Дитина має знати, що по закінченню повітряної тривоги вона вийде з цього простору. На практиці ми бачимо, що діти хотіли б щоб вони знаходились поруч з батьками в безпечному місці”, – каже психолог Олена Анопрієнко.

 

Дуже важливо під час повітряної тривоги переключити увагу дітей з тривожності та небезпеки – пограйте з дітьми в ігри, скеруйте їх уяву на позитивне мислення. Забавки з дітьми так само позбавляють тривожності батьків.

 

“Коли батьки також знають певні дії, вони менш тривожні й можуть спілкуватись з дітьми, можуть просто грати, малювати, співати, робити руханки. Спів разом також допомагає нормалізувати емоційний стан, тому що є вдих, видох і співаючи та граючи разом бистріше проходить час.

Педагоги також мають придумувати варіанти проведення часу для дитини. Одним із варіантів проведення часу, наприклад може бути вправа – безпечний острів. Кожна дитина може уявляти, що це за острів, хто знаходиться з нею поруч, що вони роблять на цьому острові, тобто придумувати ігри, що спонукають дітей на розвиток уяви. Можна намалювати чи сліпити безпечний острів. Розпитайте яка погода на цьому острові, пора року. Можете паралельно з дитиною намалювати його, а потім показати результат одна одній. Все це допоможе дитині скоріше нормалізувати свій емоційний стан та бути менш тривожною”, – каже психолог Олена Анопрієнко. 

Підписатися

Готові за нами підглядати? Будьте в курсі всіх новин!
У наших листах вони дійсно хороші.

+

ЯК ОТРИМАТИ ДОПОМОГУ:

Якщо вашій лікарні необхідна допомога медикаментами під час війни, будь ласка, створіть короткий перелік потрібних позицій у вордівському файлі. 

Заповніть анкету нижче та завантажте файл.

При винекненні будь-яких питань, пишіть нам  info@smallheartwithart.org 

Ми спробуємо зробити те, що в наших силах! 

Завантажити файл