Відкрито Школу Супергероїв у Національному інституті раку!

05.07.23

Допомагаємо наповнювати лікарняний світ Національного інституту раку можливостями для мрій і сміливого креативу!

Вітаємо нову Школу Супергероїв, яка відкрилася 29 червня в Національному інституті раку в поліклінічному відділенні. Створити цей освітній центр вдалося завдяки фінансовій підтримці благодійної асоціації Swiss4Ukraine та колаборації 1+1 mediа, проєкту «Право на освіту», Посольства США в Україні, ТОВ «ЕдПро», Cooper&Hunter, службі безпеки «Сіріус», дизайн-бюро DVOETOCHIE, дизайнерці Олені Романовій з Alur Design. Це вже другий освітній центр «Школи супергероїв» в Києві, але він став першим осередком, який відкрився тут під час війни. Відтепер діти, що перебувають на лікуванні в НІР, зможуть жити тут і зараз, помічати свої досягнення й щохвилини вчитися новому. І головне — отримувати від цього задоволення та впевнено йти до одужання.

В урочистому відкритті нового освітнього центру взяли участь заступниця Міністра освіти і науки України й засновниця Школи супергероїв Євгенія Смірнова, ведуча та кураторка проєкту «Право на освіту» й ДУ «Школа супергероїв» Наталія Мосейчук, заступниця президента благодійної асоціації Swiss4Ukraine, ведуча рубрики в програмі «Сніданок. Вихідний» від 1+1 Антоніна Лесик, Олена Парфьонова – співголова ГО «Батьки СОС», членкиня піклувальної ради ДУ «Школа супергероїв», директорка ДНП «Національний інститут раку» – Олена Єфіменко та завідувач науково-дослідним відділенням дитячої онкології – Григорий Климнюк.

Євгенія Смірнова, заступниця міністра освіти і науки України й засновниця «Школи супергероїв»: «Школа в Національному інституті раку стала однією з тих нездійсненних місій, яку ми змогли реалізувати. На пік ремонту припали масштабні обстріли Києва, загроза блекауту й майже регулярні відключення світла. Але розуміння, що ми робимо надважливу справу, й те, що карапузи з онкологічного відділення як ніхто потребують нашої підтримки, мотивувало нас докладати ще більше зусиль. І ось ми тут! У місці, де кожна дитина може на якийсь час забути про лікування та хворобу, де світяться від щастя дитячі очі й лунає такий довгоочікуваний сміх. Наша місія — повернути кожному супергерою віру в себе та свої суперсили! Над чим наша команда безустанно працює кожен день попри всі перепони».

Віктор Ляшко, міністр охорони здоров’я України: «Діти, які хоробро борються зі страшними хворобами, змушені тривалий час перебувати в лікарнях. Вони потребують не тільки безпосередньо лікування, але й турботи, соціальних контактів і відчуття причетності. Школа Супергероїв — дуже потрібна, вчасна й соціально важлива ініціатива, яку Міністерство охорони здоров’я, безперечно, всіляко підтримує. Радію тому, що мережа розвивається та вдається залучити ще більше лікарень. Сьогодні Школа Супергероїв відкривається в Національному інституті раку. Значить, ще більше діток, справжніх супергероїв, матимуть змогу відвідувати заняття, поєднуючи лікування з навчанням».

Наталія Мосейчук, кураторка «Школи супергероїв» і ведуча 1+1: «Чи бувають свята на війні? Бувають. Сьогодні у великої команди освітян, наших партнерів, медиків – саме такий день.  У Національному інституті раку нарешті запрацювала Школа Супергероїв! Колись наша велика команда мріяла, щоб такі відкриття ставали рутиною. Щоб появу класів та освітніх просторів помічали переважно маленькі пацієнти клінік. Але, розумієте, зараз хочеться крикнути на весь світ «Зроблено! Під час війни! Знайшлися люди! Вони знайшли кошти!» Я дивилася сьогодні на усіх дотичних до цього проекту і думала – всі ці люди великі ентузіасти своєї справи. У них чисті наміри. Щирі думки.  Та велике бажання допомогти дітям долати сіру смугу у житті. Дякую, колеги, всім вам  – за світлий клас, за креативний простір, за гуманізацію наших  українських лікарень. Я радію, що вже  сьогодні за парту сіли діти з катетерами в руках. Радію, що у них в лікарні з’явилися друзі-наставники. Що вони відволікатимуться від  тяжких хімій, від темних думок про майбутнє, від  поганих очікувань. Радію, що довгі місяці у лікарні перетворяться колись на згадку про крутих вчителів, який дитина зустріне. Про  заняття без нудьги. Про розмови без бар’єрів. Сьогодні почала працювати школа  для найважчих пацієнтів. І у нас як гора з плечей. Бо є впевненість, що тепер вони не наодинці з хворобою. Тепер поруч – дуже душевні і прекрасні люди. А це – головна вимога до вчителя при лікарні. Обіймаю і малих, і освітніх терапевтів , і лікарів. Дякую всім за все! Літня школа Супергероїв в Інституті раку почала роботу! Вітаю!»

Климнюк Григорій завідуючий науково-дослідним відділенням дитячої онкології: «Відкриття Школи Супергероїв у нашому відділенні стало новим рівнем по допомозі дітям, що проходять лікування. Наразі ми з вчителями школи працюємо в синергії. Наша справа зробити все, щоб дитина фізично якнайшвидше повернулась до здорового життя, школа ж турбується про те, щоб дитина залишалась у контексті суспільного життя, щоб той час, що вона провела у лікарні не став втраченим часом шкільної успішності та не завдало додаткового стресу через втрачені соціальні зв’язки».

Освітній центр з 10 фахівців у Національному інституті раку працював у тестовому режимі з грудня 2022 р., і вже 31 маленький пацієнт отримав 962 освітні послуги. Одним з таких пацієнтів став супергерой Ігор. Його лікування розпочалося в Дніпрі, саме там він уперше відвідав Школу Супергероїв. Згодом Ігор з мамою вимушені були приїхати на лікування до Києва, у Національний інститут раку, де хлопчик із задоволенням продовжив навчання. Ігор став одним з найщиріших фанатів Школи: майже жоден урок 6 класу не починався без нього. Це могло бути навіть 2–3 уроки його улюбленої історії за день: особливо ж подобається йому тема Єгипту, здається, він може слухати про нього безперервно. Оскільки Ігор проходить курс хіміотерапії, він не зміг бути присутнім на відкритому уроці, але, щоб не засмучувати супергероя, лікарі дозволили йому взяти участь в онлайн-уроці.

Працюємо для маленьких і великих супергероїв, які попри діагнози і медичні процедури хочуть навчатися!

Підписатися

Готові за нами підглядати? Будьте в курсі всіх новин!
У наших листах вони дійсно хороші.

+

ЯК ОТРИМАТИ ДОПОМОГУ:

Якщо вашій лікарні необхідна допомога медикаментами під час війни, будь ласка, створіть короткий перелік потрібних позицій у вордівському файлі. 

Заповніть анкету нижче та завантажте файл.

При винекненні будь-яких питань, пишіть нам  info@smallheartwithart.org 

Ми спробуємо зробити те, що в наших силах! 

Завантажити файл