Школі в лікарнях бути: що ми зробили спільно з МОН? Нове Положення про освіту в лікарнях

19.12.18

Як вчитися в лікарнях та чи можуть малюки отримувати освіту просто в палаті? 

Ми провели 4 зустрічі Міжвідомчої робочої групи, яка займалася непростим питанням — «наданням освітніх послуг в лікарнях». У результаті за майже півроку роботи нам вдалося створити особливий документ — «Положення про особливості організації форм здобуття загальної середньої освіти в закладах охорони здоров’я». 

Над ним працювали Міністерство охорони здоров’я, Міністерство освіти та науки, громадські діячі, вчителі, представники батьків та команда Школи Супергероїв. 

Що ж вийшло? Лілія Гриневич спільно з куратором Школи Супергероїв Наталією Мосейчук та одним з авторів змін до Положення 1982 Іриною Синьою 19 грудня 2018 року презентували новий документ. 

Він наголошує на тому, що кожен малюк, який перебуває в лікарні, має право на освіту на державному рівні. В «Положенні» йде мова про можливість індивідуального та дистанційного навчання для карапузів, які не можуть залишати палату. А також про обов’язки директора школи на базі лікарні та головного лікаря. Документ регулюватиме всі форми навчання та навантаження на дітей. Залишилося тільки допрацювати декілька моментів з підготовкою вчителів. Адже в таких школах педагог має вміти надавати першу медичну допомогу (якщо раптом малюку стане зле під час уроку), знатися на психології кризових ситуацій та вміти приділити особливу увагу дітям, які перенесли тяжкі операції чи надто довго змагаються з недугою. 

Саме тому під час презентації свої думки про особливості шкіл у лікарнях висловили засновниця Школи Супергероїв Євгенія Смірнова, учителька математики Олена Кіркевич та представниця батьків Олена Цібах. 

Це перший крок до появи шкіл по всіх лікарнях України. 

І «Положення» вже набуло чинності. Якими будуть результати та скільки шкіл чекати? Побачимо вже цього року.

Підписатися

Готові за нами підглядати? Будьте в курсі всіх новин!
У наших листах вони дійсно хороші.

+

ЯК ОТРИМАТИ ДОПОМОГУ:

Якщо вашій лікарні необхідна допомога медикаментами під час війни, будь ласка, створіть короткий перелік потрібних позицій у вордівському файлі. 

Заповніть анкету нижче та завантажте файл.

При винекненні будь-яких питань, пишіть нам  info@smallheartwithart.org 

Ми спробуємо зробити те, що в наших силах! 

Завантажити файл