Відкрито Резиденцію Супергероїв!

25.10.19

Поєднувати навчання і прогулянки для маленьких пацієнтів стало ще простіше!

Проводити більше часу на відкритому повітрі – це універсальна та дієва рекомендація всіх лікарів. Тому громадська організація Small Heart with Art разом з благодійним фондом «Ти не один» 1+1 медіа та командою проекту Право на освіту на чолі з куратором проекту і Школи Супергероїв Наталею Мосейчук 25 жовтня 2019 року відкрили Резиденцію Супергероїв для пацієнтів Національної дитячої спеціалізованої лікарні «ОХМАТДИТ».

Резиденція Супергероїв – це інклюзивний майданчик просто неба на території лікарні, що розташований позаду хірургічного корпусу. Діти зможуть проводити тут час в будь-яку пору року, адже активні й цікаві заняття просто неба завжди підіймають настрій. Разом з вчителями та волонтерами Школи Супергероїв учні будуть частину уроків проводити на Резиденції, у дворі міської лікарні.

Майданчик Резиденції Супергероїв поділений на окремі зони:
добре відомий Городик, що є місцем для уроків біології та рослинотерапії, це буквально лабораторія під відкритим небом

дорога для вивчення правил дорожнього руху зі справжнім світлофором та пішохідними знаками

інклюзивний ігровий майданчик

міні футбольне поле, в лікарні теж є час і місце для переможного голу

Створення майданчику Резиденції Супергероїв зайняло рік, а може й всі чотири, – ідеї для реалізації, планування майданчику, пошук партнерів. «Створити безпечну зону на території «ОХМАТДИТ» я мріяла з 2015 року, коли вперше прийшла в якості волонтера. Ми створили городик, на якому діти влітку вивчають біологію вже протягом чотирьох років. Але для відновлення карапузів потрібне не лише навчання, але й гра – діти так пізнають світ. А щоб всі могли розважитись на улюблених гойдалках, їх потрібно зробити інклюзивними, адже в лікарні багато діток на інвалідних візочках» – підкреслює Євгенія Смірнова.

«Ми дуже вдячні усім нашим партнерам за підтримку, адже лікарня «ОХМАТДИТ» тепер має інклюзивний дитячий майданчик, що оснащений спеціальною інфраструктурою для дітей з інвалідністю. Це свято і велика радість для нас, бо діти, що проходять тут лікування, тепер зможуть знайомитись, спілкуватись, чудово проводити час на вулиці. Це так важливо для них та їх батьків у нелегкі часи. Щасливе дитинство не можливе без друзів» – коментує засновниця благодійного фонду «Friendly People» та менеджер проекту Єлизавета Левицька.

Першими зірковими гостями новоствореної резиденції стали Валентина Хамайко, ведуча програми «Сніданок. Вихідний» на телеканалі 1+1 і Олександра Лобода, телеведуча програми «Профутбол» на телеканалі 2+2 та куратор благодійного проекту «Здійсни мрію».

«Я ніде не бачила нічого подібного. Це неймовірно, коли, перебуваючи в лікарнях, діти проводять час не тільки в тісних палатах, а й на повітрі серед рослин, займаючись спортом та граючись, а лікарі знають, що це захищена територія без сторонніх, але з доступом до розваг. Це відволікає дітей від лікарняного процесу і допомагає швидше одужати», – відзначає Валентина Хамайко.

«Для дітей, що тривалий час знаходяться в стінах лікарні, лежать в палатах, вуличний майданчик Супергероїв – це можливість вийти на вулицю, відволіктись від процедур, відчути нові емоції. Це нереально круто, адже діти продовжують розвиватись, гратись, розважатись і грати на вулиці, навіть в лікарняних умовах», – ділиться своїми враженнями Олександра Лобода.

Анжела Дмитренко, українська художниця, створила на стіні Резиденції неймовірний малюнок, щоб маленькі супергерої черпали натхнення: «Я давно зрозуміла, що важливо займатись тим, що ти любиш, тим, що робить тебе живим. Колись моя творчість була просто хобі, але я змогла свою мрію втілити в життя і, дякуючи наполегливості, зробити справою життя. Коли я дізналась про проекти Резиденція Супергероїв, Здійсни мрію, то зрозуміла, що це особливі проекти, такі собі дзвіночки, що сигналізують, що прийшов час зробити щось світле і віддати частину своєю душі тому, хто потребує вашого тепла. І я подарувала частинку себе, щоб діти продовжували вірити в світле, добре, і тоді воно здійсниться. Я людина, що вірить в мрії, і стверджую, що мріючи, йдучи до своєї мрії, ми досягаємо результату і отримуємо від того неймовірне задоволення».

Різні види активності згладжують межу між звичним розпорядком дня дитини і лікарнею. Це чудово зрозуміла команда Києва на шоу «Розсміши коміка», вибороли кошти для реалізації ідеї Резиденції Супергероїв. Як все це відбувалося можна буде побачити вже в листопаді в нових випусках програми на 1+1.

Благодійний внесок в створення майданчику зробили Епіцентр К – відремонтували фасад будівлі, сходи, влаштували бордюри та забезпечили необхідними будівельними матеріалами.

Партнерами проекту стали Розсміши коміка, Епіцентр К, Сніданок з 1+1, Здійсни Мрію, Kompozit, Friendly People, Popko Brothers & Partners, Digicode, YoCard Pay.

Сюжет Сніданку з 1+1 про відкриття Резиденції Супергероїв

Підписатися

Готові за нами підглядати? Будьте в курсі всіх новин!
У наших листах вони дійсно хороші.

+

ЯК ОТРИМАТИ ДОПОМОГУ:

Якщо вашій лікарні необхідна допомога медикаментами під час війни, будь ласка, створіть короткий перелік потрібних позицій у вордівському файлі. 

Заповніть анкету нижче та завантажте файл.

При винекненні будь-яких питань, пишіть нам  info@smallheartwithart.org 

Ми спробуємо зробити те, що в наших силах! 

Завантажити файл